PRZERWA WAKACYJNA

Od dnia 10.08.2022 do dnia 24.08.2022 sklep będzie nieczynny - przerwa wakacyjna. Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie rozpocznę realizować zgodnie z ich kolejnością składania po 25.08.2022

HFD SW 7 ( Trap pasmo 7mHz – 40m) 100W 2 szt.

116,00 

 Darmowa dostawa od 250 zł

Opinie użytkowników
Opis

Budowa skutecznej anteny wielopasmowej KF

Seria trapów Hallo Field Day została zaprojektowana tak, aby można było budować linię anten półfalowych na dowolne pasma. Trapy Field Day to równoległe obwody rezonansowe, które podczas rezonansu osiągają odpowiednią impedancję, aby spowodować przerwę w długości anteny.  Dzięki temu osiągniemy skuteczną antenę wielopasmową, przy czym każde pasmo będzie miało najskuteczniejszą długość – połowę fali. Jak wykorzystać ten trap? Jeżeli będziesz posiadał dwa trapy na pasmo 20m możesz zbudować antenę dipol dwupasmowy 40 – 20m. Nie wiesz jak to zrobić? Zajrzyj do działu: Anteny wielopasmowe Field Day. Trapy, które Ci proponuję przemyślałem dokładnie. Zastosowałem w nich odpowiednie zaciski, abyś mógł swobodnie dostrajać swoją antenę z zakresu pasma fonicznego np. na zakres telegraficzny lub cyfrowy. To rozwiązanie eliminuje skrzynkę antenową oraz straty, które wprowadza do Twojego systemu antenowego. Szczególnie istotne jest to podczas nadawania małą mocą.

W trapach zastosowałem wysokiej jakości kondensatory mikowe.
O wiele tańsze kondensatory ceramiczne nie sprawdziły się podczas testów gdyż wykazały się niestabilnością w funkcji temperatury i częstotliwości. Podczas prób nadawania mocą 100W rezonans anteny przesuwał się w trakcie emisji sygnału na tyle znacząco, że postanowiłem użyć innych. Kondensatory mikowe wyeliminowały ten problem.

  • Częstotliwość odcięcia 7mHz
  • Moc: 100W
  • Zaciski do przestrajania anteny
  • Punktu lutowniczy umożliwiający lutowanie linki antenowej bez konieczności korzystania z zacisków strojeniowych
  • Trap przystosowany do linki antenowej Ultra4g (średnica otworów montażowych 3,2mm)
  • Po złożeniu cała powierzchnia pokryta lakierem
  • Wymiary: 70mm x 40mm

 

inne propozycje

2,85 
638,00 665,00 
9,00