HALLO FIELD DAY - OPINIE

Klub Hallo Field Day

to miejsce, w którym publikuję wiadomości otrzymane od Użytkowników produktów Hallo Field Day. Zapraszam wszystkich, którzy korzystają z rozwiązań HFD do podzielenia się swoimi doświadczeniami i przesłania filmów, zdjęć, osiągnięć radiowych.

Dodaj swój wpis do klubu Hallo Field Day

Prześlij swoją wiadomość korzystając z prostego formularza, który znajdziesz poniżej


Galeria tworzona przez Użytkowników Hallo

Szymon - SP7SMN

Cześć, niedawno otrzymałem zamówionego u Artura MULTI END FEDa i zaraz po rozpakowaniu stwierdziłem, że jest świetnie wykonany i dobrze się go rozkłada i składa.
Pierwsze rozwieszenie w terenie – godzina 17:00 pod Łodzią, antena 40m promiennik i 4m przeciwwaga na wysokości około 5m, radio Yaesu FT-817, akumulator
zewnętrzny 12V9Ah, wyniki pomiaru anteny pozwalały na pracę. Bez problemu zrobiłem Czechy, Niemcy, Polskę na siódemce.
Teraz byłem trzy dni na działce (obrzeża Łodzi) rozwiesiłem zestaw end fed 20m z cewką i przeciwwagą 4m, między drzewami na wysokości około 4m, fider H155 około 10m, dopasowanie zmierzone nanovna i w pierwszym rozdaniu zrobiłem z 5W. Sardynię i Madryt na czternastce, potem weszła Grecja a 1 maja rano potwierdzona łączność z USA. Wszystko SSB.
Często skupiamy się na radiach ale to antena jest co najmniej polową sukcesu.
Piszę to wszystko po to, aby ci którzy się wahają nie obawiali się zamówić anteny u Artura. W domu pracuję na end fedzie własnego wyrobu ale mam radio ze skrzynką i wiem, że bez problemu dociągnę każdą antenę.

W plener potrzebowałem czegoś na 100% pewnego, czegos co posępne do QRP radia i będzie to dopasowane bez skrzynki. A do tego, żeby było czymś w
rodzaju wzorca, do którego będę mógł porównywać swoje konstrukcje.
Wstawiam fotki z nanoVNA – antena wisiała na wysokości około 4m wśród drzewek na działce.
Pozdrawiam !
Szymon SP7SMN

Maciek - SP5OL

W miarę możliwości staram się robić różne rzeczy samodzielnie ale czasami coś trzeba zakupić. Z Arturem miałem kilka razy kontakt konsultując się w sprawie budowy anten czy zasilania polowego i zawsze dostawałem szybką i fachową odpowiedź.

Tym razem, kompletując terenowy sprzęt postanowiłem zamienić dotychczas targany kabel H155 na lżejszą wersję Hallo FD1. Szybko poszło i przewód jest już u mnie. Bardzo ładnie wykonany, jak z resztą wszystkie produkty Hallo. Wkrótce testy w plenerze ale już czuję, że plecak lżejszy a wolnego miejsca więcej.

Marcin - SQ5DOP

Zakupiłem Multi EndFeda od Artura, jako drugą już antenę spod znaku HalloFieldDay. Pierwsza to multi-bandowy dipol, z którego jestem bardzo zadowolony.

EndFeda zacznę testować w terenie, a później będzie też działał w domowym QTH z opcją zabierania w teren. Dodam, że mimo przegapienia przeze mnie terminów (przerwa świąteczna) Artur zrealizował moje zamówienie 1. dnia po świętach (mimo przerwy świątecznej w swoim grafiku realizacji zamówień), dzięki czemu mam już antenę, którą chcę zabrać ze sobą na krótki urlop.

Pełny profesjonalizm, bardzo dobry kontakt oraz “frontem do klienta” 🙂 POLECAM wszystkim! 73!

Piotrek - SP5AH

Dokonałem kolejnego zakupu u Artura. Kupiłem u Niego już 2 Endfed-y (w tym 3 warianty promiennika do nich) a teraz kolejne zamówienie na różne akcesoria. Polecam te anteny, bo są porządnie wykonane i można liczyć na życzliwą poradę Artura praktycznie w każdym momencie. I jeszcze jedno_ – Artur słucha klientów i Jego produkty sa ciągle modernizowane i ulepszane w oparciu o opinie użytkowników.
Krótko mówiąc – polecam

Tomek - Sp1zsw

Antena jest świetna i działa wyśmienicie polecam gorąco,wykonanie na najwyższym poziomie. Jestem mega zadowolony 73.

Arek - SP6DGR

Bardzo dziękuję za profesjonalizm i szybką realizację 73

Agata- SP9AJP

End Fed 42m dla szkolnego klubu

Kolejny zakup i kolejny raz jestem zadowolona!!!

Potrzebowałam czegoś dla swojego szkolnego klubu krótkofalarskiego, który rozpoczyna swoją działalność i jednocześnie bierze udział w akcji dyplomowej.

I co? i Artur coś takiego mi wyczarował.

I co? i DZIAŁA !!! Stacjonarny end fed 42m na 80/40/20/15/17/12/10 Bezproblemowo rozwieszony, podłączony. A jak skuteczny? – można się przekonać osobiście biorąc udział w akcji SN160SPP

Zakupiłem Multi EndFeda od Artura, jako drugą już antenę spod znaku HalloFieldDay. Pierwsza to multi-bandowy dipol, z którego jestem bardzo zadowolony.

EndFeda zacznę testować w terenie, a później będzie też działał w domowym QTH z opcją zabierania w teren. Dodam, że mimo przegapienia przeze mnie terminów (przerwa świąteczna) Artur zrealizował moje zamówienie 1. dnia po świętach (mimo przerwy świątecznej w swoim grafiku realizacji zamówień), dzięki czemu mam już antenę, którą chcę zabrać ze sobą na krótki urlop.

Pełny profesjonalizm, bardzo dobry kontakt oraz “frontem do klienta” 🙂 POLECAM wszystkim! 73!

Wiktor SP4VIT

Dipol półfalowy pięciopasmowy

Dipol półfalowy pięciopasmowy w wersji terenowej, trapy w obudowach, głównie do aktywacji POTA.

Nieco bardziej kłopotliwa w rozwijaniu i zwijaniu niż do tej pory używany End Fed, ale przy odrobinie wprawy różnica znika. Zmiana poziomu pracy o level wyżej.

Używana wielokrotnie w niełatwych warunkach terenowych, przeżyła deszcze, mocowania się z gałęziami i nieudolne rozwijanie na początku.

Stosowana zawsze gdy tylko warunki na to pozwalają. Jestem BARDZO zadowolony. Liczba QSO na aktywacjach znacznie wzrosła, raporty także lepsze, sporo DXów w logu. Z czystym sumieniem polecam!

640,00 750,00 

Andrzej SP8QC

Moje pierwsze zamówienie u Artura to END FED 42m. Antena sprawowała się super w miejscach w których bywałem na początku moich aktywacji.

Z biegiem czasu pojawiałem się w miejscach gdzie było trudniej zastosować tą antenę aby była bardziej skuteczna dlatego zdecydowałem zamówić u Artura kolejną antenę tym razem dipol 5 band.
Teraz mam do wyboru dwie anteny i w zależności od terenu stosuję obie z przełącznikiem albo pojedynczo. Wszystko zależy od czasu ile poświęcam na aktywację i ukształtowania terenu. Generalnie jestem zadowolony z obu anten. Pozdrawiam czytających

Agata- SP9AJP

End Fed 20m

Jestem pełna podziwu jak Artur z mojego nietechnicznego opisu wywnioskował czego szukam. Dostarczył antenę dokładnie taką jakiej potrzebowałam do korzystania podczas górskich wędrówek.
Zgodnie z otrzymanymi od niego wskazówkami wybrałam End Fed 100 W 40/20/15/10 wersja 20 m, na płytce PL2, bez przeciwwagi, terenowa.

Maleństwo waży razem z nawijakiem ok 25 dag, pięknie zestrojona nie potrzebuję nosić skrzynki antenowej.

Antena została przetestowana najpierw w warunkach ogrodowych a następnie na aktywacji szczytu SOTA. Cudo, przy moich 5 W i antenie zawieszonej na wysokości ok. 2 m nad gruntem zrobiłam łączność z Włochami z raportem zwrotnym od korespondenta 44, były też m.in z Austrią, Węgrami. Rozwieszam podpinam, działa – wszystko sprawnie i bezproblemowo Produkt i Artura szczerze polecam.

SP3ATB- Max

End Fed 42m

Kupiłem endfeed 42m. Bardzo użyteczna w terenie antena. Świetne wykonanie i uczciwa cena. Polecam

SQ5KL - Krzysiek

Linka antenowa FD 15

Linka FD15 zamówiona w przedsprzedaży. Jeszcze swojej nie zdążyłem otrzymać ale miałem w ręku i korzystałem u kolegi. Jakość pierwszej klasy i tego po produktach Artura można się spodziewać zawsze. Polecam 1000%

SP2LYS - SŁAWEK

Dipol półfalowy pięciopasmowy

Kolejna moja antena od Hallo, tym razem 5-cio pasmowa, działa fantastycznie, chciałbym także podziękować za ogromną profesjonalną pomoc przy strojeniu anteny. Polecam serdecznie!!!!

SP9ALX- ADAM

End Fed – wersja 22m

End Fed spisuje się świetnie, działa nawet lepiej niż powinien – z drobną pomocą skrzynki antenowej stroi się i na 12m.
Warto mieć na uwadze że nawet przy przeciwwadze przy pracy an 80m RF lubi sobie wrócić po kablu i zrobić trochę zamętu wewnątrz shacku 🙂

SP5AH - PIOTR

End Fed 20m

Jestem bardzo zadowolony z anteny zakupionej u Artura. Antena sprawuje się bardzo dobrze. Realizacja przebiega bardzo szybko i sprawnie i w każdej chwili jest możliwy kontakt telefoniczny lub mailowy.
Gorąco polecam produkty Artura.

3Z1P - PIOTR

Dipol półfalowy 

Antena wykonana na moje zamówienie w roku 2022.
Pierwsza ocena dotyczy realizacji zamówienia i przesyłki – No cóż w odróżnieniu od wielu wykonawców anten z którymi miałem do czynienia, można napisać tylko, ze Pełen Profesjonalizm – nic ująć nic dodać.

Teraz ocena otrzymanej anteny, nie napisana dzień po zamontowaniu ale troszkę dłuższe jej użytkowanie i można dopiero dodać ocenę. Powieszona jako inwerter V, balun około 3m nad dachem a zakończenia ramion około 1,5m nad powierzchnią dachu. Antena sprawuje się bardzo dobrze, LOG zapełnia się wieloma łącznościami za pomocą emisji cyfrowych z mocą około 30-50W. Mając na uwadze, że umiejscowiona jest w centrum miasta i w tak zwanej niecce około 21m npm, to zapewnia mi wiele przyjemności i radości..

Antenę mogę polecić z czystym sumieniem każdemu kto nie ma możliwości podobnie jak ja do powieszenia poziomych dipoli wykonanych z alu. Pozdrawiam .

SP9HAL- Sławek

End Fed – wersja 22m

Opinia dotyczy anteny End Fed 100W 80/40/20/15/10m wersja 22m. Solidnie wykonana i dobrze działająca jak na swoją konstrukcję. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
POLECAM

320,00 395,00 

Radek - Nasłuchowiec

Dipol półfalowy 6m/10m

Kupiłem antenę Dipol półfalowy 100W 6m/10m. Antena jest super. Ze względu na lokalizację antena zawieszona jest powiedziałbym średnio, ale mimo to przy dobrej propagacji odbieram bez problemu stacje nawet na paśmie 80 m.

Pozdrawiam producenta i polecam!!!!
Nie mam znaku bo egzamin mam dopiero w maju. Na razie nasłuchuję. 🙂

SP2LYS - Sławek

Dipol półfalowy 20/40/80m – wersja stacjonarna

Kupiłem dipol półfalowy 20/40/80m, dotychczas używałem anteny LW z radiem Kenwood TS850. Po zamontowaniu nowej anteny (wisi jako odwrócone V – od masztu na dachu domu do odciągów przy ogrodzeniu, więc warunki są “trudne”) przeskok jest niesamowity. Antena pracuje bardzo dobrze we wszystkich trzech pasmach. Zwracam także uwagę, na bardzo wysoką jakość wykonania anteny.

Polecam zdecydowanie!

SP6POL - MARCIN

BalUn 1:1

Zamówienie zrealizowane bardzo sprawnie. BalUn 1:1 w obudowie bardzo starannie wykonany. Pierwsze testy terenowe transformatora z dipolem w paśmie 40m bardzo udane.

Polecam zakupy u Artura. Sam na pewno jeszcze skorzystam. Pozdrawiam.

SQ2CDE - MARCIN

END FED WERSJA STACJONARNA – 42M

Kupiłem antenę END FED WERSJA 42M. Zawiesiłem na wysokości 8m i jestem zadowolony z jej pracy. W moich warunkach na pasmach 20, 15 i 12m muszę użyć skrzynki antenowej w radiostacji. Antena jes wykonana starannie i myślę że długo wytrzyma w warunkach stałego QTH.

Polecam.

SQ9CHL- ROBERT

DIPOL WIELOPASMOWY

Poszukiwałem anteny, która bez specjalnych zabiegów umożliwi mi pracę na kilku pasmach kf.

Na YouTube, trafiłem na prezentację takiej anteny. Skontaktowałem się z Arturem i zamówiłem w sklepie Hallo, antenę na 20/40/80 metrów z trapami umożliwiającymi automatyczne przełączanie na odpowiednie pasmo. Po kilku dniach otrzymałem zmontowane i zapakowane bardzo starannie elementy.

Antena ta miała służyć jako bazowa, więc rozwiesiłem ją pomiędzy drugą kondygnacją domu, a dwoma drzewami w ogrodzie. Nie trzeba było stroić, zaraz po rozwieszeniu wykonałem kilka łączności na wymienionych pasmach z bardzo dobrymi raportami 5/9 od stacji lokalnych jak również DX. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, a jeszcze bardziej z kontaktu z producentem. Artur, to pełny profesjonalizm i kultura. Bardzo dziękuję i szczerze wszystkim zainteresowanym polecam. 🙂

SP9AG - ARTUR

Linka antenowa

Kupiłem linkę.
Nawet 20 godzin nie minęło od zamówienia do dostawy. Absolutny rekord!
Sama linka wzbudza zaufanie. Jest leciutka i cieniutka za to bardzo wytrzymała.
Zdecydowanie polecam linkę, sklep i kanał na youtubie.
73 🙂

SP2HFD - KRZYSZTOF

Dipol czteropasmowy 20/40/60/80m

Zachęcony prezentacją Artura na kanale YouTube Hallo Field Day oraz po przeczytaniu dodatkowych opinii, zdecydowałem się nabyć gotowy dipol czteropasmowy 20/40/60/80m.

Od początku moim zamysłem było potraktowanie tej anteny jako bazowej. Jest ona na tyle lekka, że jako maszt wystarczy długa wędka bez jednego/dwóch końcowych elementów I JUŻ 🙂
W połowie wysokości dałem 3 odciągi i … wytrzymała nawet porywy niedawnej lutowej wichury. Wisi u mnie jako inverted V z punktem zasilania ok. 10 m nad ziemią.

Trapy rezonansowe, pomimo że są solidnie zalakierowane, zamknąłem w niewielkich, lekkich buteleczkach z cienkiego przezroczystego plastiku, które są ogólnie dostępne w jednej z sieci drogerii I NA MASZT!. 

Antena pracuje cudownie. Na potwierdzenie załączam mapkę z niecałych dwóch miesięcy. O solidności wykonania nie będę już pisał, bo inni koledzy już o tym pisali. Dołączam się jedynie do tej opinii. Myślę teraz o rozbudowie (na dostawkę) o kolejne pasma. Oczywiście po kontakcie z Arturem, który jest zawsze pomocny. Gorąco polecam każdemu, nie tylko na wypady.

73! Krzysztof SP2HFD

SP3BKR - MACIEJ

UnUn 49:1

Do budowy swojej anteny End Fed wykorzystałem transformator impedancji 1:49 w obudowie OB1. Z racji tego, że mieszkam w bloku to antena w zamierzeniu miała być “niewidoczna”.

Do jej budowy wykorzystałem drut miedziany o średnicy zaledwie 0,8mm. Sam transformator zawieszony jest na balkonie (2 piętro), a koniec drutu na pobliskim drzewie.

W czasie montażu anteny wielokrotnie uzyskiwałem wsparcie od Artura, za co bardzo dziękuję! Obiecałem, że zdam relację jak antena pracuje – myślę, że 220 łączności (wszystkie w SSB) to odpowiedni moment.

Gdybym miał to opisać, to bym po prostu napisał, że pracuje świetnie i wcale bym nie skłamał, jednak czasem obraz znaczy więcej niż 1000 słów, także najlepszym potwierdzeniem będzie wizualizacja dokonanych łączności.
Efekty pracy z moim balkonowym End Fedem przerosły moje oczekiwania.
Szczerze polecam!

DL9RNV - Rafał

Dipol wielopasmowy

Kilka dni temu miałem okazje przetestować dipola 15/17/20/30/40/60/80m w zawodach WAG 2021 w kategorii QRP. Wyłącznie fonia, antena zawieszona na 10m maszcie. Mapka pokazuje jaki potencjał jest w tej antenie. Sama antena jest wykonana solidnie, z lekkich materiałów i łatwo ja dostosować do swoich preferencji czy warunków polowych za pomocą stroików. Polecam! Rafal DL9RNV

HF5WIM - WŁODEK

Antena Hallo Field Day
dipol półfalowy na pasmo 40m

Bardzo staranne wykonanie zestawu antenowego. Możliwe konfiguracje Inv Vee i dipol poziomy. Końcówki ułatwiają wybór pasma i zakresu w prosty sposób. Dodanie prostego przełącznika/zwieracza umożliwi pracę terenową na dwóch pasmach np. dodatkowo 80m. Linka mocna, choć mogłaby być nieco grubsza, co ułatwi wieszanie i linka się nie będzie plątać. Do zestawu dołączyłbym linkę na odciągi i jeśli praca jednopasmowa, także dwa izolatory końcowe. Cena adekwatna do jakości. Polecam tym co lubią wypady w teren, na działkę albo użyją anteny stacjonarnie.

SP7BR - Bartek

Transformator impedancji 49:1 w obudowie OB1

Zakup transformatora 49:1 to był bardzo dobry pomysł. Antena zawieszona jako bazowa. SWR jak widać na zdjęciach bardzo niski na wszystkich pasmach. Praca na antenie bez skrzynki antenowej. Antena to promiennik 40m i przeciwwaga 4m. Stroi się doskonale. Radio Xiegu G90. Na paśmie 80m otrzymałem raporty 59. Innych pasm jeszcze nie sprawdzałem, ponieważ dzisiaj wszędzie były zawody.

SP7AJ - Arek

Transformator impedancji 49:1 na płytce PL2

Arek SP7AJ przesłał potwierdzenie ciekawych łączności. Wykorzystał transformator impedancji 49:1 na płytce PL2 do wykonania anteny End Fed. Sprzęt i moc Arka to: Xiegu G90 + 20W  SSB

Kolejną ciekawą łączność Arek zrealizował ze stacją CX2BAH. Jak napisał, łączność również zrealizowana z mocą 20W SSB na radiu Xiegu G90.