KLUB HALLO FIELD DAY

Klub Hallo Field Day – to miejsce, w którym publikuję wiadomości otrzymane od Użytkowników produktów Hallo Field Day. Zapraszam wszystkich, którzy korzystają z rozwiązań HFD do podzielenia się swoimi doświadczeniami i przesłania filmów, zdjęć, osiągnięć radiowych… Do klubu można dołączyć korzystając z formularza poniżej.

Dołącz do klubu Hallo Field Day

Prześlij swoją wiadomość korzystając z prostego formularza, który znajdziesz poniżej

Kliknij tutaj

SP3BKR - MACIEJ

Antena End Fed

Do budowy swojej anteny End Fed wykorzystałem transformator impedancji 1:49 w obudowie OB1. Z racji tego, że mieszkam w bloku to antena w zamierzeniu miała być “niewidoczna”.

Do jej budowy wykorzystałem drut miedziany o średnicy zaledwie 0,8mm. Sam transformator zawieszony jest na balkonie (2 piętro), a koniec drutu na pobliskim drzewie.

W czasie montażu anteny wielokrotnie uzyskiwałem wsparcie od Artura, za co bardzo dziękuję! Obiecałem, że zdam relację jak antena pracuje – myślę, że 220 łączności (wszystkie w SSB) to odpowiedni moment.

Gdybym miał to opisać, to bym po prostu napisał, że pracuje świetnie i wcale bym nie skłamał, jednak czasem obraz znaczy więcej niż 1000 słów, także najlepszym potwierdzeniem będzie wizualizacja dokonanych łączności.
Efekty pracy z moim balkonowym End Fedem przerosły moje oczekiwania.
Szczerze polecam!

DL9RNV - Rafał

Dipol wielopasmowy

Kilka dni temu miałem okazje przetestować dipola 15/17/20/30/40/60/80m w zawodach WAG 2021 w kategorii QRP. Wyłącznie fonia, antena zawieszona na 10m maszcie. Mapka pokazuje jaki potencjał jest w tej antenie. Sama antena jest wykonana solidnie, z lekkich materiałów i łatwo ja dostosować do swoich preferencji czy warunków polowych za pomocą stroików. Polecam! Rafal DL9RNV

HF5WIM - WŁODEK

190,00 210,00 

HF5WIM – Włodek

Włodek krótkofalarstwem “bawi” się od 1967 roku.
Jego pomysły/sugestie na pewno wykorzystam w przyszłych projektach Hallo Field Day.

Antena Hallo Field Day
dipol półfalowy na pasmo 40m

Bardzo staranne wykonanie zestawu antenowego. Możliwe konfiguracje Inv Vee i dipol poziomy. Końcówki ułatwiają wybór pasma i zakresu w prosty sposób. Dodanie prostego przełącznika/zwieracza umożliwi pracę terenową na dwóch pasmach np. dodatkowo 80m. Linka mocna, choć mogłaby być nieco grubsza, co ułatwi wieszanie i linka się nie będzie plątać. Do zestawu dołączyłbym linkę na odciągi i jeśli praca jednopasmowa, także dwa izolatory końcowe. Cena adekwatna do jakości. Polecam tym co lubią wypady w teren, na działkę albo użyją anteny stacjonarnie.

SP7BR - Bartek

BalUn'y/Transformatory impedancji

HFD TR1 Transformator impedancji 100W 1:49 End Fed

145,00 

Transformator impedancji 1:49 w obudowie OB1

Zakup transformatora 1:49 to był bardzo dobry pomysł. Antena zawieszona jako bazowa. SWR jak widać na zdjęciach bardzo niski na wszystkich pasmach. Praca na antenie bez skrzynki antenowej. Antena to promiennik 40m i przeciwwaga 4m. Stroi się doskonale. Radio Xiegu G90. Na paśmie 80m otrzymałem raporty 59. Innych pasm jeszcze nie sprawdzałem, ponieważ dzisiaj wszędzie były zawody.

Bartek lubi pracować w cyfrowej emisji FT8. Dlatego też cieszę się, że z wykorzystaniem podzespołów Hallo Field Day udało się zbudować antenę, w której  na wielu pasmach nie trzeba używać skrzynki antenowej.

SP7AJ - Arek

BalUn'y/Transformatory impedancji

HFD TR2 Transformator impedancji 100W 1:49

115,00 

Transformator impedancji 1:49 na płytce PL2

Arek SP7AJ przesłał potwierdzenie ciekawych łączności. Wykorzystał transformator impedancji 1:49 na płytce PL2 do wykonania anteny End Fed. Sprzęt i moc Arka to: Xiegu G90 + 20W  SSB

CE8EIO – Chile

Łączność potwierdzona kartą QSL

 

Kolejną ciekawą łączność Arek zrealizował ze stacją CX2BAH. Jak napisał, łączność również zrealizowana z mocą 20W SSB na radiu Xiegu G90. 

CX2BAH – Uruguay

Łączność potwierdzona kartą QSL